به‌روز شده در: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
کد خبر: ۶۳۴۳۳
|
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
جمعی از شهروندان آبادان شنبه با ابراز نارضایتی از کیفیت آب شرب خود در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان حضور یافته و خواستار رسیدگی مسوولان به این معضل و حل مشکل آب شرب شدند.


شهروندان آبادانی بار دیگر خواهان بهبود آب شرب شدند

شهروندان آبادانی در حالی که پلاکاردهایی با عنوان ' آب شیرین حق ماست' و ... دردست داشتند، از ساعت ده صبح امروز در این محل حاضر شده و نسبت به سختی و شوری آب لوله کشی شهر معترض شدند.

معترضان با سردادن شعارهایی نارضایتی خود را از عملکرد فرماندار و مسئولین آب و فاضلاب این شهرستان ابراز کرده و خواستار رسیدگی به مشکل و تامین آب شرب بهداشتی شیرین شدند.
یکی از شرکت کنندگان در این تجمع به ایرنا گفت: آب را به سختی تهیه می کنیم ، هرروز و هر شب برای تهیه آب آشامیدنی در صف های طولانی انتظار می کشیم.

شهروند دیگری افزود : آب منطقه جمشید آباد از ساعت 12 شب به بعد ضعیف و در بسیاری مواقع قطع می شود که زندگی عادی ما را با مشکل روبرو کرده است.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در این تجمع با اعتراض به پرداخت قبض آب گفت: قبض آب را برای آب شیرین پرداخت می کنیم نه آبی که بو و مزه لجن بدهد که آن هم با این حال به سختی در شبکه لوله کشی آب تامین می شود.

محمد بوعذار از گرانی خرید فیلتر های تصفیه آب گفت و اظهار داشت : در طول یکی 2 ماه اخیر با توجه به بالا رفتن سختی آب فروشندگان فیلترهای دستگاه تصفیه آب قیمت را بالا برده و ما دیگر توان خرید فیلتر را هر 2 روز یک بار نداریم.

تجمع شهروندان آبادانی تا زمان مخابره خبر تجمع ادامه دارد و تلاش خبرنگار برای دریافت اطلاعات تکمیلی از مسئولین و ورود به فرمانداری بی نتیجه ماند.

شهروندان آبادان و خرمشهر در چند هفته گذشته به دلیل شوری بیش از حد آب رودخانه بهمنشیر که منبع اصلی تامین آب برای شبکه آبرسانی آبادان و خرمشهر است، با مشکلات زیادی روبه رو شده اند. 

به گفته مسوولان برای برطرف کردن شوری آب شرب خرمشهر و آبادان ، طرح احداث سد خاکی مارد، اجرای مرحله دوم طرح آبرسانی غدیر و راه اندازی دستگاه آب شیرین کن در دست اجرا است. 
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین