کد خبر: ۶۳۷۲۲
|
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
رئیس جهاد کشاورزی اندیمشک گفت: تا کنون بیش از ۶۰ هزار تن محصول باغی در شهرستان اندیمشک برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
سید هدایت‌الله موسوی اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده، مشکل تأمین آب کشاورزان شهرستان اندیمشک برای کشت تابستانه محصولات کشاورزی رفع شده است و در تابستان امسال بیش از15 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان اندیمشک، کشت می‌شود.

وی با اشاره به محدودیت‌های منابع آبی و لزوم استفاده بهینه از آن در تولیدات کشاورزی، افزود: تاکنون بیش از 55 میلیارد ریال کمک بلا عوض به کشاورزان شهرستان اندیمشک به جهت اجرای طرح‌های آبیاری نوین اراضی کشاورزی پرداخت شده و بیش از 25 طرح در حوزه روش‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی این شهرستان به بهره برداری رسیده است.

شهرستان اندیمشک به یکی از مهم‌ترین تولید کنندگان استان خوزستان  در حوزه تولیدات باغی محصولات کشاورزی است

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اندیمشک با اشاره به ظرفیت تولید محصولات باغی در شهرستان، عنوان کرد: امسال بیش از 871 هکتار از از اراضی کشاورزی اندیمشک به تولید محصولات باغی اختصاص و بیش از 60 هزار تن از این محصولات در شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شده است تا شهرستان اندیمشک به یکی از مهم‌ترین تولید کنندگان استان خوزستان  در حوزه تولیدات باغی محصولات کشاورزی تبدیل گردد.

وی با بیان این که مرکبات، گردو، انار، انجیر، زیتون، خرما، هلو، زرد آلو مهم‌ترین محصولات تولید شده در باغ‌های شهرستان اندیمشک در بخش‌های مختلف شهری و روستایی هستند، گفت: محصولات تولید شده باغی شهرستان اندیمشک توسط کشاورزان شهرستان پس از تأمین نیازهای بازار مصرف به شهرستان‌ها واستان‌های دیگر کشور صادر می‌شوند.

گردو در اندیمشک به دو روش سرد سیری و گرمسیری از باغ‌های شهرستان اندیمشک تولید و برداشت می‌گردد

موسوی با اشاره به این که امسال بیش از 360 هکتار از باغ‌های کشاورزی شهرستان اندیمشک به تولید مرکبات اختصاص یافته است، بیان کرد: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته و تا پایان عملیات برداشت تولیدات باغی شهرستان، بیش از3600 تن انواع مرکبات در اندیمشک برداشت و روانه بازار مصرف گردد. 

وی با بیان این که هم چنین امسال بیش از 48 تن انواع گردو در شهرستان اندیمشک تولید شده است، گفت: گردو در اندیمشک به دو روش سرد سیری و گرمسیری از باغ‌های شهرستان اندیمشک تولید و برداشت می‌گردد و طبق بررسی‌های صورت گرفته، سهم گردو گرم سیری 30 تن و سهم گرد سردسیری 18 تن از تولیدات این محصول مهم کشاورزی در شهرستان است.

اندیمشک یکی از مهم‌ترین تولید کنندگان انار شمال استان خوزستان است

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اندیمشک انگور را یکی از مهم‌ترین تولیدات کشاورزی شهرستان دانست و ادامه داد: امسال بیش از 153 هکتار از باغ‌های اندیمشک در بخش‌های شهری و روستایی به تولید انگور اختصاص و طبق بررسی‌های صورت گرفته، بیش از 11 هزار تن انگور در شهرستان اندیمشک تولیدشده است.

وی با بیان این که هم چنین 160 هکتار از باغ‌های اندیمشک به تولید انار اختصاص یافته است، افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته امسال بیش از 768 تن انار در شهرستان اندیمشک توسط کشاورزان شهرستان برداشت می‌شود تا اندیمشک، یکی از مهم‌ترین تولید کنندگان انار شمال استان خوزستان باشد.

موسوی عنوان کرد: هم چنین امسال 112 هکتار از باغ‌های شهرستان به تولید زیتون اختصاص یافته و سهم انجیر از سطح زیر کشت محصولات باغی اندیمشک 12 هکتار است و پیش بینی می‌شود با پایان فصل برداشت، بیش از 90 تن زیتون و 60 تن انجیر از باغ‌های شهرستان روانه بازار مصرف گردد.

سرمایه گذاران برای حضور در شهرستان اندیمشک و ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی با تمام ظرفیت قانونی و اداری حمایت می‌شود

وی با اشاره به اختصاص 55 هکتار از باغ‌های شهرستان اندیمشک به تولید خرما، گفت: هم چنین امسال بیش از 297 تن خرما در شهرستان اندیمشک برداشت و روانه بازار مصرف شده است و میزان تولید هلو و زرد آلو در شهرستان نیز به 16 و23 تن رسیده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اندیمشک با اشاره به لزوم حمایت از تولیدات باغی، خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت شهرستان اندیمشک در حوزه تولیدات کشاورزی از سرمایه گذاران برای حضور در شهرستان و ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی با تمام ظرفیت قانونی و اداری، حمایت می‌شود.

وی افزود: استفاده از ظرفیت‌های موجود شهرستان اندیمشک در حوزه تولیدات کشاورزی علاوه بر ایجاد اشتغال در بازگشت سرمایه و توسعه تولید ملی و تأمین نیازهای شهروندان مؤثر است و به همین جهت، تمام تمهیدات ویژه و مورد نیازسرمایه گذاران برای حضور در این عرصه پیش بیتی و فراهم شده است.
مرجع / تسنیم
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین