کد خبر: ۶۳۸۰۱
|
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹
با امضای طوماری به مقام معظم رهبری صورت گرفت:
شهرداری اهواز به تعهدات قانونی و شرعی خود در مناطق محرومی مثل ما عمل نمی کند و این امر موجب ایجاد محرومیت های متعددی از جمله معضلات فرهنگی شده است و این دقیقا محل رخنه و فعالیت دشمن تشیع در مناطق محروم است.
اهالی کوی  اسلام آباد و کوی مهدیس اهواز با ارسال طوماری به مقام معظم رهبری ، روسای قوای مجریه ، مقننه و قضاییه ، هیات دولت و دیگر مسئولان کشوری و استانی نسبت به آنچه تظلم خود از اقدامات تبعیض آمیز و غیرعادلانه شهرداری اهواز دانستند از کاشت نهال استضعاف به زور و به ناحق در این مناطق اعتراض کردند.

متن این نامه که هویت امضاکنندگان آن توسط یکی از دفاتر اسناد رسمی اهواز مورد تایید قرار گرفته است ارسال شده است  بدین شرح است: 

اینجانبان امضاکنندگان ذیل بدین وسیله تظلم خود از اقدامات تبعیض آمیز و غیرعادلانه شهرداری اهواز را تقدیم می داریم و خواهان رسیدگی و یافتن دلیل این بی توجهی و ظلم به مناطق محروم جنوب شهر اهواز شامل اسلام آباد با بیش از 50 سال سابقه سکونت 15000 نفر جمعیت ، کوی مهدیس با حدود 20 سال سابقه 30000نفر جمعیت و ... می باشیم.

از آنجائی که مراجعات مکرر چندین ساله به شهرداری اهواز ، خواهش و التماس برای تذکر و یادآوری ایشان به انجام وظیفه و تکالیف قانونی و شرعی خود بدون نتیجه بوده و این بی توجهی باعث بوجود آمدن مشکلات جدی و اساسی برای ساکنین و به خصوص کودکان ، نوجوانان و جوانان گردیده و کاشت نهال استضعاف به زور و به ناحق در این مناطق در حال انجام است ضمنا شاهد بی عدالتی در هزینه کرد درآمدهای شهرداری هستیم ، لذا ناگریز دست به سوی آسمان برده ، تظلم و استدعا می کنیم و عاجزانه تقاضای رسیدگی داریم.

اگر اولویت بندی و صف انتظاری برای اجرای پروژه های عمرانی در شهر اهواز وجود دارد. چه مناطقی اولی تر از ما هستند؟ آیا سزاوار است منطقه اسلام آباد که پایتخت شهدای بزرگ جنگ تحمیلی ، جهاد و شهدای حرم با بیش از 50 سال قدمت است و دیگر مناطق حوزه قدیم منطقه 5 شهرداری و منطقه 8 فعلی شهرداری اهواز فاقد حتی یک زمین بازی و پارک محله باشند و در حسرت غرس حتی یک اصله درخت بسربرند؟

این است حرکت جهادی که شهردار اهواز منادی آن است؟

شهرداری اهواز صدها قطعه زمین به ارزش ده ها میلیارد تومان همچنین میلیاردها تومان نیز تاکنون از کوی مهدیس بابت عوارض عایدات داشته ، استدعا داریم شهرداری مبالغ پرداختی جهت پروژه های مهدیس و اسلام آباد را اعلام نماید و مشخص کند صدها قطعه زمین مسکونی که در مهدیس گرفته است به کی و کجا داده شده تا عمق فاجعه به بار آمده بیشتر مشخص شود شفاف سازی دقیق و کارشناسی شود حداقل خواسته ما ساکنین این مناطق می باشد.

شهرداری اهواز به تعهدات قانونی و شرعی خود در مناطق محرومی مثل ما عمل نمی کند و این امر موجب ایجاد محرومیت های متعددی از جمله معضلات فرهنگی شده است و این دقیقا محل رخنه و فعالیت دشمن تشیع در مناطق محروم است.

درستی این گفته ها با بررسی لیست پروژه های عمرانی سال های گذشته شهر اهواز و پرداخت هزینه های آنها کاملا مشخص و مشهود است.

با مراجعات متعدد به اداره برق جهت ایجاد روشنایی استاندارد در خیابان های اصلی به تازگی متوجه شده ایم که اداره برق به دلیل عدم ساخت خیابان های اصلی و جدول گذاری آنها در مهدیس نمی تواند از چراغ های به اصطلاح تلسکوپی برای روشن کردن خیابان های اصلی استفاده نماید.

 بنابراین عدم رسیدگی مطلوب دیگر دستگاه های خدمات دهنده دولتی مثل شرکت آب و فاضلاب ، برق ، آموزش و پرورش و گاز به دلیل کار نکردن و بی توجهی شهرداری است. زیرا تا خیابانی وجود نداشته باشد امکان کار برای دیگر دستگاه های خدمات رسان میسر نمی باشد یا به عبارتی تا زیرساختی آماده نشود دیگر دستگاه های مسئول نیز نمی توانند به وظیفه ذاتی خود عمل کنند. 

لذا پرواضح است دستگاه های دولتی قصوری مرتکب نشده و این عدم خدمات رسانی ، حاصل بی تدبیری و کم کاری شهرداری اهواز است که با وجود کسب درآمدهای هنگفت از این مناطق عملا در توزیع خدمات از عدالت که از شعارهای اصلی انقلاب ، امام (ره) و تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری است فاصله گرفته اند و این امر باعث ایجاد نارضایتی از دولت اسلامی برای عامه مردم گردیده است. حال آنکه دستگاه های دولتی بدون تقصیر هستند و متاسفانه تمام راه ها به سهل انگاری و کم کاری شهرداری اهواز ختم می شود. 

ما به فرموده رهبر معظم انقلاب (حفظ الله) آتش به اختیار نسبت به بی عدالتی های ظالمانه ای که ناشی از عملکرد ناصواب عده ای قلیل از مسئولین شهری و شهرداری اهواز است بی توجه و بی تفاوت نخواهیم بود. 

بی عدالتی هایی که متاسفانه  معضلات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی بزرگی را به ارمغان آورده است. 

بدین وسیله اعلام می داریم تا پای جان به پای آرمان های امام راحل (ره) و شهدای عزیزمان و رهبر و پدر مهربان و عادل دنیای اسلام می می مانیم.

 کمبودها را تحمل کرده و می کنیم، با افتخار در راه انقلاب و ارزش ها شهید داده و می دهیم. ولی تبعیض و بی عدالتی های آگاهانه که خلاف آموزه های دینی و آرمان های امام راحل و انقلاب و منویات رهبری معظم انقلاب می باشد را تحمل نمی کنیم.

لذا خاضعانه استدعا داریم میزان  درآمد و میزان خدمات ارائه شده در مناطق را بررسی ، بازدید میدانی و کارشناسی نمایید تا مشخص گردد دلیل این برنامه ریزی های هدفمند و دنباله دار چندین ساله و عزم جزمی که وجود دارد تا این مناطق محروم سر و سامان نگیرند چیست؟

زیرا مراجعات و مکاتبات متعدد چند ده ساله و پیگیری های مستمر و طاقت فرسا جهت رفع معضلات و مشکلات ما در زمینه های مختلف ، اثری نداشته و برای مشکلات چاره اندیشی نشده است.  در بودجه های سالانه یا پروژه ای برای ما پیش بینی نمی شده است یا در برنامه دیده می شده و هوشمندانه با ندادن پول به پیمانکار و یا بهانه های دیگر پروژه ها را به تعطیلی کشانیده اند. بازدیدی مختصر از محل پروژه های منطقه گواه ادعای ماست. 

در پایان به استحضار می رساند مردم ساکن در این مناطق اکثرا از اقشار کم درآمد و زحمتکش بوده و عدم خدمات دهی در تمام حوزه های عمرانی ، بهداشتی و ... مخصوصا  فرهنگی سبب ایجاد ناهنجاری هایی گردیده که ادامه این روند قطعا مشکلات و معضلات بسیاری به همراه خواهد داشت.

جا دارد از زحمات استاندار محترم خوزستان جناب آقای دکتر شریعتی تقدیر نماییم که با بازدیدهای ایشان و پیگیری های انجام شده خوشبختانه پروژه احداث فاضلاب بعضی مناطق کوی مهدیس آغاز گردیده و بدینوسیله خواستار تسریع در انجام پروژه مذکور وشروع آن در سالام آباد نیز می باشیم. 

ولی آنچه مسلم است عدم اجرای تعهدات شهرداری موجب می گردد تا بخش دولتی قادر به انجام تعهدات خود نباشند و بخش خصوصی نیز رغبتی برای سرمایه گذاری در این مناطق نداشته باشد که موجب رونق و مشارکت عمومی است.

 در منطقه پرجمعیت مهدیس ابتدایی ترین امکانات نظیر مدرسه ، پارک یا فضای ورزشی ، مسجد یا حسینیه و حتی یک متر فضای سبز و پیاده رو وجود ندارد. لذا بخش خصوصی حتی در احداث نانوایی نیز در این منطقه مشارکت ننموده و ما نانوایی نداریم! 

از دستور رسیدگی و پیگیری که خواهید فرمود بسیار ممنون و سپاسگزاریم و بی صبرانه چشم انتظار لطف و عنایت مسئولین در جهت رفع تبعیض و احقاق حق مردم جنوب شهر اهواز به خصوص کوی مهدیس و اسلام آباد می باشیم.

نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین