به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۴۱۸۶
|
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
فصل مسافرت‌های جاده‌ای و هوایی و خرید بلیط برای مسافرت در تابستان و عدم نظارت بر قیمت‌های تعیین شده، سبب شده برخی دفاتر و شرکت‌های مسافربری از این فرصت سوء استفاده کرده و تنها به فکر منافع خود باشند.


از قیمت نجومی بلیط اهواز - مشهد تا سوءاستفاده دفاتر هواپیمایی از غفلت مردم+عکس

تابستان  معمولا برای اکثر خانواده‌های ایرانی فصل مسافرت است.

ازدحام و تراکم مسافرت‌های جاده‌ای و هوایی و خرید بلیط برای مسافرت در تابستان و عدم نظارت بر قیمت‌های تعیین شده، متاسفانه شرکت‌های مسافربری را بر این داشته است تا از این فرصت سوء استفاده کرده و با قیمت گذاری‌های میلی و نجومی تنها به فکر منافع خود باشند.

طبق گزارشات واصله از مخاطبان خبرگزاری تسنیم بلیط هواپیمای امروز اهواز به مشهد تا مرز 1 میلیون تومان رسید و این درحالی است که در روزهای معمولی قیمت بلیط از 200 تومان تا 400 هزار تومان نوسان دارد.

کاهش قیمت بلیط‌ها می‌تواند به مسافرت خانواده‌های در سطح متوسط و یا حتی پایین نیز کمک کند و شادی و نشاط را بین عموم باز گرداند اما ظاهرا افراد پشت پرده تنها به فکر جیب خود و تیغ زدن مردم هستند و چیزی به جز منافع شخصی برایشان اهمیتی ندارد. 

انتظار می‌رود که در فصل تراکم خرید بلیط دستگاه‌های نظارتی نظارت دقیق‌تری بر روی قیمت گذاری بلیط‌ها توسط شرکت‌های هوایی و جاده‌ای متخلف داشته باشند تا دیگر شرکت‌های هواپیمایی و مسافرتی با قیمت‌های بالا نتوانند از این طریق به سودهای غیرمعمولی برسند.
مرجع / تسنیم
نام :
ایمیل :
نظر :