به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۴۱۹۱
|
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
فرماندار بندر ماهشهر گفت: خور سیف در انتهای سال جاری و یا در پایان سال آینده با اعتباری بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال لایروبی می‌شود.
محسن بیرانوند اظهار داشت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان موظف شده که در سال جاری چندین پروژه در بندر امام خمینی(ره) آغاز کند و به پایان برساند.

وی افزود: یکی از این پروژه‌ها کمبربندی بندر امام خمینی(ره) است که در حال انجام کارهای نهایی است و مجموع اعتبار آن 400 میلیارد ریال است که سهم اداره کل بنادر و دریانوردی 270 میلیارد ریال است.

فرماندار بندر ماهشهر با اشاره به وظایف اداره کل بنادر و دریانوردی بیان کرد: با توجه به نیاز شهر بندر امام به بیمارستان و درمانگاه یک درمانگاه عمومی برای همه مردم توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ساخته می‌شود، زمین بزرگ چمن طبیعی نیز یکی از پروژه‌های مهم است که برای استفاده همه مردم ساخته می‌شود.

وی با اشاره به وجود جاده‌های ترانزیتی در بندرامام خمینی‌(ره) گفت: روگذر بندر امام خمینی‌(ره) یکی از پروژه‌های مهم این شهر است که قرار بود توسط سه دستگاه انجام شود سهم اداره کل بنادر و دریانوردی 700 میلیارد ریال است که پس جلسات متعدد این مبلغ تامین شده است.

فرماندار بندرماهشهر در پایان خاطرنشان کرد: اولویت بعدی اداره کل بنادر و دریانوردی در شهرستان که در پایان سال جاری یا در سال جدید انجام می‌شود لایروبی خور سیف است که با اعتباری بالغ بر 800 ملیارد ریال توسط این اداره انجام می‌شود.

بندر اقتصادی امام خمینی(ره) یکی از مهم‌ترین قطب‌های حمل و نقل منطقه‌ای است که در سال 1390 از یک بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد این بندر پس از الحاق اراضی مجاور هم اکنون با بیش‌از 11 هزار هکتار مساحت، بزرگ‌ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور را تشکیل می‌دهد.
مرجع / تسنیم
نام :
ایمیل :
نظر :