به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۴۴۲۱
|
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
فرمانده گروهان مرزی هندیجان گفت: برای آزادسازی تردد موتورهای بالای ۴۸ اسب بخار صیادان هندیجانی ما مکاتبه‌ای با شورای امنیت کشور و شورای تأمین استان خوزستان صورت داده‌ایم و منتظر پاسخ رسمی آن‌ها هستیم.
سرگرد یدالله هدایتی فر فرمانده گروهان مرزی هندیجان امروز در جلسه بررسی مشکلات صیادان هندیجان که با حضور مسئولان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: در خصوص تردد صیادان با موتور 48 اسب بخار ما مشکلی نداریم و صیادان هندیجانی با این موتور می‌توانند تردد کنند.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی کشور، تردد قایق‌های بالای 48 اسب بخار در آب‌های هندیجان ممنوع است. با توجه به برخی مشکلات، در حال حاضر شناور با موتور 75 اسب بخار، اگر دارای تور ماهیگیری باشد و صیادی کند برای تردد آن ممنوعیتی نداریم.

فرمانده گروهان مرزی هندیجان بیان کرد: در صورتی ‌که شناورها فعالیت غیره قانونی داشته باشند از تردد آن‌ها جلوگیری می‌کنیم. مشکلات صیادان و شناورها در بسیاری از شهرستان‌های استان وجود دارد که باید سریعاً حل شوند.

تردد قایق‌های با موتور بالای 48 اسب بخار در آب‌های هندیجان ممنوع است

وی گفت: ما چندین مکاتبه در خصوص آزادسازی قایق با موتور بالای 48 اسب بخار را به شورای تأمین استان خوزستان و شورای امنیت کشور ارسال کرده‌ایم اما هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

هدایتی فر عنوان کرد: برای اکثر شناورها با موتور 75 اسب بخار دفترچه کنترل تردد انتظامی صادر کردیم اما در دفترچه‌ها به‌ جای موتور 75 اسب بخار، موتور 48 ثبت کردیم و خود صیادان از این موضوع مطلع هستند.

وی ادامه داد: برابر با دستورالعمل کنترلی که در اختیار داریم تردد شناورها از ساعت 7 صبح الی 19:00 شب در طول روز انجام می‌شود، به دلیل مسائل امنیتی و تداخل کاری در شب از ساعت 19:00 ورودی شناورها صورت می‌گیرد اما خروجی نداریم.

از ساعت 19:00 ورودی شناورها صورت می‌گیرد اما خروجی نداریم

فرمانده گروهان مرزی هندیجان تصریح کرد: در بحث تیراندازی‌هایی که از طرف سپاه ابلاغ می‌شود برای اعلام مانور است که شناور نباید در یک مختصات جغرافیایی معین شده تردد کند، در غیر این صورت مشکلاتی از لحاظ امنیتی به وجود می‌آید.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس کنترل تردد شناورها که برای ما مقرر شده از 7 صبح تا 19:00 شب شناورها اجازه تردد دارند ولی از 19:00 شب به بعد خروجی نداریم، فقط شناور می‌تواند ورود داشته باشد.

هدایتی فر توضیح داد: بابت خروج شناور تاکنون هیچ گونه مشکلی نداشته‌ایم و مانند سابق این کار پیش می‌رود و همکاری لازم با صیادان انجام می‌شود نیروی کافی هم داریم. امیدواریم همه مشکلات در دستور کار قرار می‌گیرد.
مرجع / تسنیم
نام :
ایمیل :
نظر :