به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۴۴۴۸
|
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
مدیرکل کمیته امداد خوزستان خبرداد:
مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت: سال گذشته ۵۸ میلیارد ریال در جشن عاطفه ها جمع آوری شد و امسال پیش بینی ۷۵ میلیارد ریال است.
مرتضی موصلی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نشست خبری جشن عاطفه‌ها با اصحاب رسانه اظهار کرد: در پنج ماهه ابتدایی سال قبل ۸۹ میلیارد ریال و در پنج ماهه ابتدایی امسال ۱۳۱ میلیارد ریال بود.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۵۸ میلیارد ریال در جشن عاطفه ها جمع آوری شد و امسال پیش بینی ۷۵ میلیارد ریال است، افزود: مراکز نیکوکاری۱۰ میلیارد ریال، مدارس ۶ میلیارد ریال و مساجد و پایگاه های ثابت و سیار کمیته امداد و سایر منابع توانستند ۴۲ میلیارد ریال کمک های مردمی را جمع آوری کنند.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان تصریح کرد: بیشترین رشد در پنج ماهه نخست سال ۹۷ مربوط به طرح اکرام ایتام و محسنین با رشد ۴۷ درصد بود.

موصلی با بیان اینکه ۴۰ پایگاه ثابت، ۴۳ مرکز نیکوکاری و ۱۵۰ مسجد در برگزاری جشن عاطفه ها همکاری می کنند، ادامه داد: چهار هزار مدرسه و آموزشگاه در برگزاری جشن عاطفه ها با کمیته امداد امام خوزستان همکاری می کنند.

وی با اشاره به راهبرد و سیاست کمیته امداد در زمینه محرومیت زدایی یادآور شد: پس از توانمندسازی محرومان، توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری مهمترین راهبرد کمیته امداد است.

مدیرکل کمیته امداد امام خوزستان عنوان کرد: ۵۰۰ هزار پاکت مخصوص جشن عاطفه ها هم در مدارس و ادارات برای جمع آوری کمک های مردمی توزیع می شود.

موصلی بیان کرد: ۳۰ هزار دانش آموز و ۱۱۱ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خوزستان هستند که ۵۵ هزار نفر از همه خدمات استفاده می کنند و پنج هزار و ۵۰۰  نفر به تازگی به فهرست خانوارهای مددجویان اضافه شدند.

وی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها در چهار مرحله گفت: مرحله نخست در نیمه تیرماه مرحله دوم از ۱۵ شهریور و در سطح شهر،  مرحله سوم در نماز جمعه و مرحله چهارم که مرحله اصلی است روز ۱۱ مهرماه برگزار می شود.

به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خوزستان کمک های مردمی که در هر مدرسه جمع آوری می شود با تشخیص و نظر انجمن اولیاء و مربیان آن برای دانش آموزان همان مدرسه خرج می شود.
مرجع / مـهـر
نام :
ایمیل :
نظر :