به‌روز شده در: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
کد خبر: ۶۴۴۵۵
|
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
معاون استاندار خوزستان:
معاون امنیتی استاندار خوزستان گفت: با توجه به روند رو به افزایش تردد زائران اربعین حسینی پایانه های مرزی شلمچه و چذابه برای افزایش 35 تا 45 درصدی زائران نسبت به سال قبل آماده می شوند.
قدرت الله دهقان شمار گذر اتباع خارجی از مرز شلمچه در اربعین پارسال را 200 هزار نفر بیان کرد و گفت: در سال گذشته یک میلیون و 300 هزار نفر زائر اربعین حسینی از مرزهای چذابه و شلمچه عبور کردند و امسال پیش بینی می شود این آمار تا 45 درصد افزایش یابد.

وی با اشاره به آخرین اقدامات و پیگیری صورت گرفته با طرف عراقی برای برگزاری هر چه با شکوه آیین پیاده روی اربعین حسینی در پایانه های مرزی خوزستان گفت:با توجه به سفر امروز وزیر کشور به بغداد به اتفاق معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور نیازمندی زائران اربعین حسینی به اطلاع مسئولن عراقی رسانده می شود و امید است با همراهی و کمک مسئولان عراقی اربعین حسینی امسال با شکوهتر از سالهای گذشته برگزار شود.

دهقان افزود: در این رابطه پیشنهاد های ستادهای اربعین حسینی خوزستان به مسئولان بلندپایه کشور منعکس شده و مواردی که قابل حل و فصل است با مسئولان طرف عراقی رایزنی می شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر نیز گفت: مرز شلمچه همچنان مرز انحصاری گذر اتباع خارجی برای زیارت اربعین حسینی است.

ولی اله حیاتی افزود: در این راستا علاوه بر تعیین مسیر گذر اتباع خارجی از پایانه مسافری شلمچه، استقرار مواکب ویژه اتباع خارجی دراین نقطه مرزی نیز تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: در ایام اربعین حسینی مدیر کل اتباع خارجی در مرز شلمچه مستقر خواهد شد و امور اتباع خارجی را ساماندهی می کند.

مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مرز مهران در استان ایلام از مبادی تردد زائران اربعین حسینی به عراق هستند. 

مرز شلمچه از مبادی تردد زائران اربعین حسینی در 15 کیلومتری میدان مقاومت شهر خرمشهر قرار دارد.
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین