به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۶۴۵۸۵
|
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش گفت: اگر دستگاه‌های متولی نسبت به ساماندهی هرچه سریعتر پروژه ورودی شهر شوش اقدام نکنند، به عنوان مطالبه عمومی مردم بر اساس قانون اعلام جرم می‌‌کنیم‌.
مصطفی نظری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش امروز، در نشست شورای ترافیک که با حضور فرماندار و اعضای شورای ترافیک این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهارداشت: شهروندان نسبت به وضعیت نامناسب ورودی شهر شوش اعتراض‌های به حق دارند و از این وضعیت به وجود آمده نگران هستند‌.

وی گفت: دستگاه‌های متولی باید نسبت به ساماندهی پروژه ورودی شهر شوش اقدام کنند، هر دستگاهی که نسبت به وظایف خود‌کوتاهی می‌کند باید مشخص شود.

دادستان شوش افزود: برای همه مسئولین شهرستان احترام قائل هستم اما در بعضی مواقع کوتاهی مسئول نسبت به رفع مشکلات مردم غیر قابل قبول بوده و همین موارد باعث نارضایتی مردم می شود.

وی بیان کرد: بر اساس قانون با دستگاه‌های که نسبت به پروژه ورودی شهر شوش کوتاهی کنند اعلام جرم می‌کنیم.

دادستان شوش ادامه داد: با شروع فصل بارندگی این خاکبرداری‌هایی که در پروژه ورودی شهر صورت گرفته، پر از آب باران می‌شود و خیلی خطرناک است. انتظار داریم قبل از شروع فصل بارندگی نسبت به ایمن‌سازی این پروژه اقدام شود تا حادثه‌ای برای شهروندان رخ ندهد.

نظری سد معبر توسط وانت بارهای سیار میوه فروش را مهمترین عامل افزایش ترافیک در سطح شهر شوش عنوان کرد و افزود: شهرداری شوش و راهنمایی ورانندگی با همکاری نیروی انتظامی نسبت به ساماندهی و جمع آوری دست فروشان و وانت‌بارهای سیار اقدام کنند.

عدنان غزی فرماندار شوش در این نشست اظهار داشت: شهرداری‌ها قبل از اجرای هرگونه طرح ترافیکی، نصب سرعت‌گیر، اجرای خروجی و ورودی‌ها به شهرها و سایر موارد، باید مجوز شورای ترافیک شهرستان شوش را دریافت کنند.

وی گفت: باید پیگیری‌های بیشتری نسبت به اجرای طرح‌های ایمن‌سازی جاده‌ به منظور کاهش سوانح رانندگی انجام شود. 

فرماندار شهرستان شوش فرهنگ‌سازی و آموزش تخصصی و عمومی را در رفع مشکلات ترافیکی حائز اهمیت دانست و  برضرورت انجام مصوبات شورای ترافیک این شهرستان تاکید کرد.

وی به صدور مجوز برای احداث مرکز معاینه فنی خودرو در این شهرستان اشاره کرد و گفت: یک کارگروه با ریاست فرمانداری تشکیل شود و تصمیم نهایی برای صدور مجوز این مرکز در کارگروه گرفته شود.

فرماندار شوش به پروژه ورودی شهر شوش اشاره کرد و افزود: در نشست اخیر با مسئولین استانی یک توافق‌هایی صورت گرفته و ان‌شاالله کار ساماندهی این پروژه آغاز می‌شود.
مرجع / تسنیم
نام :
ایمیل :
نظر :