به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۶۴۶۱۷
|
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شوش از دستگیری ۷۷ خرده فروش مواد مخدر در سال جاری خبر داد و گفت: بیش از ۴۲ کیلوگرم مواد مخدر تریاک در نیمه نخست امسال کشف شده است.
حمیدرضا بهاروند امروز به مناسبت هفته نیروی انتظامی در آئین صبحگاهی نیروی انتظامی که با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد اظهار داشت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران با راه‌اندازی جنگ‌های روانی، اقتصادی وحرکت های تروریستی، قصد دارند ارزش‌های این مملکت را خدشه دار کنند.

وی گفت: با این تعامل و هماهنگی که بین دستگاه‌های  امنیتی، انتظامی، اطلاعاتی و قضایی وجود دارد، اجازه نمی‌دهیم کوچکترین حرکتی را در سطح کشور انجام دهند.

فرمانده انتظامی شوش افزود: از ابتدای امسال تاکنون 16 هزار و 169 مورد تماس به 110 انجام شده که هشت هزار و 205 مورد آن فوریت های 110، 2 هزار و 139 مورد راهنمایی و ارشاد و 6 هزار و 25 مورد به صورت حضوری بوده است.

وی بیان کرد: میزان دستگیری افرادی که سلاح غیرمجاز استفاده کرده اند 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

بهاروند به کشف بیش از 42 کیلوگرم مواد مخدر تریاک در نیمه نخست امسال اشاره کرد و افزود: 77 خرده فروش مواد مخدر در این مدت دستگیر شده است.

وی یادآورشد: در بحث کالای قاچاق 20 نفر دستگیر شده که ارزش ریالی این کالاها 12 میلیارد و 882 میلیون و 105 هزار ریال بوده است.

عدنان غزی فرماندار شوش نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: در بعد نظامی شعار خیلی مهم برای امنیت آن هم با استفاده از آیات قرآن کریم استفاده شده است " وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم وَآخَرینَ مِن دونِهِم لا تَعلَمونَهُمُ اللَّهُ یَعلَمُهُم  وَما تُنفِقوا مِن شَیءٍ فی سَبیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیكُم وَأَنتُم لا تُظلَمونَ " هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [ دشمنان‌]، آماده سازید! و (همچنین) اسبهای ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید! و (همچنین) گروه دیگری غیر از اینها را، که شما نمی‌شناسید و خدا آنها را می‌شناسد! و هر چه در راه خدا (و تقویت بنیه دفاعی اسلام) انفاق کنید، بطور کامل به شما بازگردانده می‌شود، و به شما ستم نخواهد شد.

وی ادامه داد: در بعد انتظامی با استفاده از آیه‌ی 8 سوره ی مائده که می فرماید " یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِینَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ  وَلَا یَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلَّا تَعْدِلُوا  اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُوا اللَّهَ  إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ" ای اهل ایمان، برای خدا پایدار و استوار بوده و به عدالت و راستی و درستی گواه باشید، و البته شما را نباید عداوت گروهی بر آن دارد که از راه عدل بیرون روید، عدالت کنید که به تقوا نزدیکتر (از هر عمل) است، و از خدا بترسید، که البته خدا به هر چه می‌کنید آگاه است.

فرماندار شوش گفت: استقرار نظم و امنیت اجتماعی و تامین آسایش مردم در جامعه از مهمترین وظایف نیروی انتظامی است.
مرجع / تسنیم
نام :
ایمیل :
نظر :