وزارت نیرو به خوزستانی‌ها غرامت بدهد
عضو هیئت رئیسه مجلس:

وزارت نیرو به خوزستانی‌ها غرامت بدهد

مردم خوزستان در چند سال اخیر، آب باکیفیتی را در لوله‌های منازل خود ندیده‌اند. /سازمان متولی تامین آب مردم عقیده دارند آب خوزستان مشکل ندارد در حالی که مردم اغلب شهرهای خوزستان از آب لوله کشی نه تنها برای نوشیدن که برای پخت غذا نیز استفاده نمی‌کنند. /این آب ارزش هزینه پرداخت کردن از سوی مردم را ندارد و سازمان‌های متولی تامین آب نباید منتی بر سر مردم استان بگذارند که آب با کیفیت در اختیار آن‌ها می‌گذارند.
ثبت جهانی شوش در مرحله پایانی
معاون میراث فرهنگی خوزستان خبر داد:

ثبت جهانی شوش در مرحله پایانی

معاون اداره کل میراث فرهنگی خوزستان از قرار گرفتن پرونده ثبت جهانی شهر شوش در مراحل پایانی خبر داد و گفت: در این پرونده کمبود اعتبار وجود ندارد و برای آن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده بود که برای تکمیل شدن پرونده کافی است.
شرکت نیشکر عامل تشدید بحران کارون/مهلت ۱۵ روزه برای متخلفان
معاون سازمان آب مطرح کرد:

شرکت نیشکر عامل تشدید بحران کارون/مهلت ۱۵ روزه برای متخلفان

شرکت نیشکر نه تنها برای بهبود شرایط آبی همکاری نکرد، بلکه برداشت‌های خود را از رودخانه افزایش داد./علاوه بر برداشتهای بی‌رویه آب از رودخانه، کشت و صنعتهای نیشکر هفت تپه، کارون و شعیبیه همچنان پسابهای خود را به رودخانه تخلیه می‌کنند. هم اکنون سه هزار و ۳۰۰ هکتار حوضچه پرورش ماهی مجاز و دو هزار و ۳۵۰ هکتار حوضچه پرورش ماهی غیرمجاز در حوزه رودخانه کارون فعال هستند.
پاداش روزه دارای ورود به بهشت است
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان:

پاداش روزه دارای ورود به بهشت است

هر کس وارد ماه رمضان شود و روزه گیرد و زبان خود را از حرام و زشتی‌ها باز دارد و چشم خود را از حرام ببند و آزار خود را به کسی نرساند، از گناه خارج می‌شود./عمل مستحبی در ماه رمضان معادل عمل واجب است. خداوند این گواه را قرار داده است که اگر کسی در ماه رمضان کار خیری انجام دهد و به فقیر کمک کند و قرآن بخواند و دستگیری ضعیفی کند مانند کسی است که واجبی از واجبات خدا را انجام داده است.